showcase image

مهندسی

شرکت پایون تهویه پایا با بهره گیری از یک تیم مهندسی طراح مجرب و با انگیزه توانایی طراحی تمامی سیستم های تاسیساتی ساختمانی و صنعتی را دارا می باشد که به تفضیل به آن پرداخته می شود.
این شرکت در ابتدای پروژه به درخواست کارفرمایان محترم ، محاسبه مالی اقتصادی خود را با یک پروپزال کامل ارائه می دهد که این پروپزال شامل پیشنهاد های سیستم های تهویه مطبوع مختلف به همراه برآورد اجرا ، متریال و تعمیر و نگهداری آن همراه با قیمت و زمان اجرا می باشد. این موضوع مزیت های زیادی را در دل خود نهفته است که مهم ترین آن شفاف سازی مالی و زمانی و کیفی اجرای پرژه می باشد. در مرحله دوم تیم طراحی پایون تهویه پس از انتخاب روش متقضی سیستم تهویه مطبوع توسط کارفرما ، نقشه های فاز 1 و 2 خود را به بهینه ترین حالت ممکن ارائه می نماید.
در این سال ها تجربه ثابت نموده است که تداخل آیتم های مختلف در اجرا و همچنین تقدم و تاخر در اجرا از اصلی ترین مشکلات پروژه ها بوده و در زمان اتمام پروژه تاثیر به سزایی را دارد از همین رو این شرکت تمامی نقشه های خود را به صورت سه بعدی در قالب فایل رویت ارائه می دهد که این فایل کاملا کلش (Clash) گیری شده و بهینه شده (Optimize)بوده و با توجه به ضرورت اجرای بخش های مختلف پروژه ، تقدم و تاخر اجرا در آن دیده شده است.
از مزیت های دیگر این فایل بحث های بالانس متریال ، سفارش خرید متریال و جلوگیری از دوباره کاری می باشد.
گروه طراح شرکت پایون تهویه برای اثبات حسن نیت خود ، تضمین سفارش متریال بدون پرتی برای پروژه های مختلف را می دهد که این مطلب فقط و فقط با تهیه شاپ 3 بعدی محقق می گردد.
از دیگر توانایی های مهندسی شرکت پایون تهویه ، طراحی در زمینه های Energy Saving و Green Bulding و ممیزی انرژی می باشد ، که پیشنهادهای خود را در پروژه های مختلف با توجه به شرایط های متفاوت ارائه می نماید. در همین راستا در حوزه ی برگشت مالی با توجه به مصرف برق و یا سایر انرژی های مصرفی ، این شرکت روش های مختلفی را ارائه می دهد که از مهمترین های آن می توان به ایجاد PLC و کنترلرهای مختلف از جمله پیش بینی هوا (Weather Pridict) بروی چیلرهای تراکمی مصرف برق را به حداقل ممکن رساند به نحوی که یک چیلر پس از راه اندازی به صورت تناوبی هر روز 3000 دیتا را به صورت زمان و دما و بار برودتی را ذخیره می نماید به ذکر مثال در تاریخ 20/04/98 ساعت 11 صبح دما محیط 34 درجه سانتی گراد بوده و چیلر با 80% توان کمپرسور و فن های کندانسور با 70% توان دور بر دقیقه (rpm) و اکسپنشن 75% باز می باشد ، این دستگاه سال بعد در تاریخ 20/04/99 ساعت 11 صبح با یک تلورانس 5% نسبت به زمان مشابه سال پیش به مدار می آید که این موضوع در مصرف برق آن به شدت موثر بوده و حتی می توان برگشت مالی (Rate Of Return) را به همراه آورد.
شایان به ذکر است که این دیتاها به همین چند مورد ذکر شده بسنده نکرده و در هر ساعت در 40 نقطه ی دستگاه توسط سنسورهای مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرد.
در همین راستا گروه مهندسی طراح پایون تهویه توانایی انجام PLCهای مختلف دیگر را نیز دارد، از بارزترین و به روزترین آن می توان به کنترل از راه دور تجهیزات اشاره نمود که استفاده از یک سامانه ی پیامکی می توان زمان فرصت برای به مدار آمدن و همچنین دما تنظیم (Set Point) دستگاه را مشخص کرد برای مثال یک ویلای مهندسی ساز در شمال کشور را تصور نمایید ، صاحب ویلا قصد حرکت از تهران به سمت ویلای خود را دارد فقط کافیست یک پیامک که شامل دو عدد می باشد را ارسال نماید به ذکر مثال عدد 25 و 4 را به 200045 ارسال می نماید ، عدد 25 دمای مورد نظر شخص بر حسب سانتیگراد برای محیط ویلا بوده و عدد 4 زمان تقریبی رسیدن شخص به ویلا بر حسب ساعت (hr) می باشد و بدین صورت دستگاه نصب شده در ویلا به نحوی به مدار می آید که در مدت 4 ساعت دمای 25 درجه سانتیگراد را برای محیط تامین نماید.
از دیگر خدمات مهندسی شرکت پایون تهویه طراحی استخر ، سونا و جکوزی می باشد. گروه طراح پایون تهویه با استفاده از نوین ترین نرم افزارها و روش های روز دنیا با بهره مندی از مهندسینی مستعد و با انگیزه تحول محسوسی را در این زمینه حاصل کرده است.
استخر های بدون نیاز به تعمیر و نگهداری ، استخرهای آماده و از پیش ساخته ، استخرهای کم مصرف از لحاظ ممیزی انرژی و ... از خدمات گروه مهندسی طراح شرکت پایون تهویه می باشد.
قلب تاسیسات یک پروژه ی ساختمانی و یا صنعتی ، موتورخانه آن می باشد. به همین دلیل این شرکت حساسیت زیادی را در طراحی این قسمت به خرج می دهد تا بتواند به بهینه ترین حالت ممکن طراحی کرده و بیشترین بازده را دریافت نماید.